Európai Egyetemi Hoki Liga

Forrás: KMH Budapest / Klisóczki Alexandra

euha

Az EUHL-ről

Az Európai Egyetemi Jégkorong Ligát 2013-ban alapították. Irányítója az EUHA (European University Hockey Association).  A ligában versenyző játékosok különböző egyetemek és főiskolák képviselői.

Az EUHL csapatai négy divíziót alkotnak (keleti, nyugati, északi, déli). A folyamatosan csatlakozó csapatok miatt felmerül további divíziók létrehozása is.

Az EUHL fő célja, hogy „hidat” építsenek a junior és a professzionális hoki között. Ezáltal több lehetőségük van a játékosoknak a képességeik fejlesztésére a sport és oktatás területén egyaránt.

Az EUHL célja, hogy a fiatal játékosoknak biztosítsa a tanulás és a sport lehetőségét egy időben. Ezáltal lehetőségük van, hogy profi játékosokká váljanak, vagy más munkát vállaljanak a végzettségükkel.

A KMH Budapest csapata a 2017/18-as szezonban csatlakozik a ligához.

EUHA elérhetőségei

Résztvevő csapatok és elérhetőségük